karatekyokushin.info
Miasto - woj.

Łódzki Klub Karate Kyokushin

Strona www: karate.lodz.pl/
Szef klubu: Konrad Stolarek

siedziba Klubu:
Łódzki Dom Kultury
ul. Traugutta 18
Łódź

Kyokushin karate istnieje w Łodzi od prawie 40 lat, a Łódzki Klub Karate Kyokushin jest obecnie jedynym kontynuatorem tradycji tej sztuki walki w Łodzi, posiadającym licencję Polskiego Związku Karate. Nasz klub jest stowarzyszony w World Karate Organization Non Profit, która zrzesza blisko 100 Państw na całym Świecie oraz European Karate Organization, która jest najliczniejszą organizacja karate w Europie.

data ostatniej modyfikacji: 2012-12-31 13:12:46
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.