karatekyokushin.info

Kluby karate kyokushin w Polsce

Miasto - woj.
powiat
miejscowość
znalezionych: 8
KlubSzef klubuMiastowww
Akademia Karate Kyokushin w RadomskuJarosław DługołęckiRadomskowww
Klub Karate Kyokushin ShodanMaciej JończykŁódźwww
Koluszkowski Klub Karate KyokushinKrzysztof DerachKoluszkiwww
Łódzki Klub Karate KyokushinKonrad StolarekŁódźwww
Rawski Klub Karate KyokushinMarcin KopczyńskiRawa Mazowieckawww
Sieradzki Klub Karate KyokushinkaiRobert WajgeltSieradzwww
Wieruszowski Klub Karate KyokushinJacek PiwowarWieruszówwww
Zduńskowolski Klub Karate KyokushinDariusz JasiakiewiczZduńska Wolawww
Kanał RSS dla tej listy
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.