karatekyokushin.info
Miasto - woj.

Tarnogórski Klub Sportowy Karate

ul. Piłsudskiego 13
42-600 Tarnowskie Góry

Początki Kyokushin Karate w Tarnowskich Górach W kwietniu 1981 roku z inicjatywy sensei Jacka Czernickiego i sensei Jerzego Wojciechowskiego z Bytomia powstała prowadzona przez braci Bogdana i Andrzeja Lubos filialna sekcja Bytomskiego Klubu Karate.

data ostatniej modyfikacji: 2012-11-04 13:01:02
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.