karatekyokushin.info
Miasto - woj.

Gdański Klub Kyokushin Karate

Strona www: www.gkkk.pl/
Szef klubu: Bogdan Jeremicz

Biuro w Gdańsku Wrzeszczu
ul. Mickiewicza 6a
Gdańsk Wrzeszcz
tel. 663 854 321
Biuro w Gdańsku Głównym
ul. Aksamitna 4
Gdańsk
tel. 663 854 321

Gdański Klub Kyokushin Karate powstał w kwietniu 1992 roku z siedzibą w Gdańsku-Wrzeszczu przy ul. Waryńskiego 36. Jego współzałożycielem i organizatorem jest Bogdan Jeremicz, który posiada stopień mistrzowski 5 DAN.

data ostatniej modyfikacji: 2012-07-17 14:40:20
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.