karatekyokushin.info
Kategoria
06 maja 2017 (sobota)

4. Mistrzostwa Polski Akademickie Kuokushin

Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Kraków-2017-400
Akademickie Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Kraków-2017

Miejsce: Hala Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego, Kraków, Piastowska 26.

Turniej zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami Polskiego Związku Karate:
Kumite mężczyzn: -65kg, -70kg, -75kg, -80kg, +80kg Kumite Kobiet: -55kg, - 60kg, -65 kg, +65 kg

W przypadku braku 4 zawodników w kategorii, kategorie mogą być połączone Kata mężczyzn Kata kobiet.


WARUNKI UCZESTNICTWA

W zawodach mogą brać udział studenci wyższych uczelni publicznych, niepublicznych I, II, III stopnia (poziomy licencjackie, magisterskie, doktoranckie) z ważną legitymacją studencką, z aktualnymi badaniami lekarskimi, posiadający stopień szkoleniowy min. 6 kyu. Granica wiekowa do 30 lat.

Klasyfikacja drużynowa dotyczy wyłącznie zawodników i zawodniczek zgłoszonych przez istniejącą sekcję Karate Kyokushin na Uczelni.

Przepisy ogólne:

- w turze eliminacyjnej kata kobiet/mężczyzn obowiązkowe:

- Pinan 2, -Pinan 3, -Pinan 4, w turze finałowej: do wyboru przez zawodniczkę/zawodnika dowolne kata od pinan 5 wzwyż,

- przewidywany czas walk: eliminacje – 2 min. i ew. dogrywka 2 min. półfinały i finały – 3 min. ew. dogrywka 2 min. ew. różnica wagi/min. 3 kg i ew. rozstrzygająca dogrywka 2 minuty.

- obowiązkowo: białe, miękkie ochraniacze na goleń i stopę (typu skarpeta) dla mężczyzn i kobiet, suspensoria mężczyźni, miękkie ochraniacze na piersi kobiety. Zabronione techniki nożne: rollkick, ushiro mawashi geri jodan,

- w uzasadnionych przypadkach komisja sędziowska może dokonać zmian w regulaminie odbywanych zawodów

500 m
2000 ft
Leaflet | © OpenStreetMap contributors
opublikowano: 2017-02-04
ostatnia aktualizacja: 2017-05-06
"Intensywny trening służy bardziej wyrabianiu stanowczości ducha i pokonywaniu własnych słabości niż rozwijaniu silnego ciała."
Życie tego człowieka było niezwykłe i to nie tylko dlatego, że całkowicie poświęcił je samodoskonaleniu i popularyzacji współczesnej sztuki walki w jej duchowych i fizycznych aspektach.
Twórcę stylu kyokushin sosai Masutatsu Oyamę (1927-1994) nazywano „Ostatnim Samurajem". Po trwających 11 miesięcy pokazach karate, które w latach 50. dawał w Stanach Zjednoczonych (m. in. demonstrując walki z bykiem, które zabijał uderzeniem ręki), dziennikarze nadali mu także przydomek "Boska Ręka".
Na zdjęciu prof. dr hab. Zbigniew Religa i sosai Masutatsu Oyama w czasie Pucharu Europy w Kyokushin Karate „Oyama Cup '93" rozgrywanego w Katowicach.
Gdyby ktoś mnie spytał, czemu należy w życiu poświęcić najwięcej czasu, odparłbym: „Ćwiczeniom". Więcej czasu przeznacz na ćwiczenia niż na sen. Bez względu na ich cel, nie będziesz żałował, jeśli stanie się to żelazną zasadą. Wśród istot ludzkich - jedynych stworzeń na Ziemi świadomych, co to znaczy żyć - najwyżej premiuje się umiejętności zdobyte. Ludzie zdolni są do prawdziwej nieograniczonej degradacji, są też zdolni do praktycznie nieograniczonego rozwoju i równie wielkich osiągnięć. Powodzenie zależy od celów i pilności w dążeniu do nich. Osoba o wzniosłych celach, ale leniwa, prawdopodobnie dba tylko o pozory. Jej intencje są na pokaz i mogą być przysłonięte żądzą władzy czy bogactwa.
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.