karatekyokushin.info
Kategoria
14-17 lipca 2016

43. WSCHODNIO-EUROPEJSKI LETNI OBÓZ KARATE KYOKUSHIN

14-17 lipca 2016 odbędzie się czterdziesty trzeci Wschodnio-Europejski letni obóz z udziałem około 250 uczestników z blisko 10 krajów.
Miejsce: AWF w Krakowie, Al. Jana Pawła II 82

Głównymi trenerami będą Prezydent EKF shihan Antonio Pinero 8 dan oraz Reprezentant Krajowy USA shihan Leslaw Samitowski 6 dan z Chicago. 

Program obozu ukierunkowany jest na doszkalanie kierowników ośrodków i instruktorów. 

Przy okazji będą przeprowadzone egzaminy na Kyu i Dan w zakresie do 5 Dan.

Organizatorem corocznego letniego obozu jest Polska Organizacja Kyokushin kierowana przez shihan Andrzeja Drewniaka.

Rezerwacja: tel. 012 634 08 49, kom. 607 607 535 lub email na adres: polish.kyokushin@karate.org.pl

data ostatniej modyfikacji: 2016-05-25 20:53:42
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.