karatekyokushin.info
Kategoria
2014-09-13

Seminarium - kumite i kata

13 września 2014 (sobota) w Sali Sportów Walki YMCA w Krakowie ul. Krowoderska 8 odbędzie się kolejne Seminarium poświęcone kumite i kata. I trening przewidziany jest w godz.12.00-14.00, II trening odbędzie się w godz. 18.00-20.00. Seminarium przeznaczone jest dla kierowników ośrodków, instruktorów i zaawansowanych zawodników. Wiodącym tematem będą kombinacje do walki.

Seminarium poprowadzą  trenerzy Kadry Narodowej Kyokushin. Po godz.15.00 planowane jest krótkie spotkanie kierowników ośrodków w Sali kominkowej celem omówienia przygotowań do MŚ. Koszty seminarium pokryje sponsor. Prosimy o imienne zgłoszenia na polish.kyokushin@karate.org.pl lub tel. kom. 607 607 535. Proponujemy także zarezerwowanie taniego noclegu kilkaset metrów od YMCA w Astin Hotel ul.Długa 41, tel. (012) 292 5555.

Polska Organizacja Kyokushinkai

Shihan Andrzej Drewniak 


źródło: http://www.karate.org.pl/kyokushin/ogloszenia.php


data ostatniej modyfikacji: 2014-08-24 09:25:02
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.