karatekyokushin.info
Kategoria
2014-03-22

IV TURNIEJ KARATE KYOKUSHIN IKO MAZOVIA CUP w Józefowie

Miejsce: Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie
ul. Długa 44 (hala sportowa przy basenie).

Organizatorzy:

Klub Sportów Walki "BUSHI"  ul. Warszawska 39,  05-400 Otwock

Integracyjne Centrum Sportu i Rekreacji w Józefowie, ul. Długa 44,  05-420 Józefów

Klub Sportowy „Zdrowie” ul. Polna 40a, 05-816 Michałowice


data ostatniej modyfikacji: 2014-02-27 18:26:05
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.