karatekyokushin.info
Kategoria
2014-01-18

Międzynarodowy turniej Shinkyokushin Caprathia Cup 2014

Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM zaprasza na międzynarodowy turniej Shinkyokushin Caprathia Cup 2014. Miejsce: Hala Sportowa Politechniki Rzeszowskiej przy ul. Poznańskiej 2A. Turniej rozegrany będzie w kategoriach kumite semi-contact dla: młodzików, kadetów i juniorów oraz full-contact dla seniorów.


data ostatniej modyfikacji: 2013-10-18 21:45:06
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.