karatekyokushin.info
Kategoria
9-10 listopada 2013

Seminarium z Kancho Flemming Jinzen Schroter

Jasielski Klub Karate Kyokushin organizuje seminarium, które poprowadzi Kancho Flemming Jinzen Schroter. Kaicho posiada 8. Dan i reprezentuje International Kyokushin Jinzen Do WKU World Kyokushin Union. Miejsce: Hala sportowa, Gimnazjum nr 1 w Jaśle, ul. Czackiego 2. Rozpoczęcie: 9.11.2013, godz. 10.00.

Kancho Flemming Jinzen Schroter ma na koncie:
  • 95 walk, 89 wygranych, 5 przegranych, 1 remis
  • 1 miejsce w Mistrzostwach Japonii Karate Kyokushin (+39 lat) Tokyo,
  • 10 miejsce w Otwartych Mistrzostwach Świata 1979 Tokyo (tameshiwari) Dwukrotny Mistrz Europy Karate Kyokushin 1982
  • Siedem razy z rzędu Mistrz Danii Karate Kyokushin (1976-1982)

data ostatniej modyfikacji: 2013-10-18 21:11:06
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.