karatekyokushin.info
Kategoria
16-19 sierpnia 2012

IKO Summer Camp 2012

Program:
- doskonalenie kihon-geiko, ido-geiko, kumite oraz kata
- doskonalenie interpretacji kata (bunkai)
- technika i taktyka walki Kyokushin karate
- egzaminy do 4 Dan włącznie.
Szczegółowy program obozu uczestnicy otrzymają w dniu przyjazdu 16.08.2012 r.

Miejsce treningów:
Hala sportowa Uniwersytetu Medycznego w Lublinie ul. Chodźki 15

ostatnia zmiana: 2012-07-17
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.