karatekyokushin.info

Kluby karate kyokushin w Polsce

Miasto - woj.
powiat
miejscowość
Znaleziono wszystkich: 22
KlubSzef klubuMiastowww
Brzozowski Klub Kyokushin KarateWojciech ŚwistakBrzozówwww
Centrum Sztuk Walki i Sportu w LeżajskuAdam DzikiLeżajskwww
Dębicki Klub Kyokushin KarateAdam SzelaDębicawww
Gorzycki Klub Karate KyokushinKrzysztof OstrowskiGorzycewww
Jarosławski Klub Karate KyokushinAndrzej KrukJarosławwww
Jasielski Klub Karate KyokushinTadeusz KrygowskiJasłowww
Karate Kyokushin RzeszówJanusz WiśniewskiRzeszówwww
Klub Karate Kyokushin w Kołaczycach - filia Jasielskiego KlubuKrzysztof LechKołaczycewww
Klub Karate Kyokushin w Krośnie - filia Jasielskiego KlubuRobert JurkowskiKrosnowww
Klub Karate Kyokushin we Frysztaku - filia Jasielskiego KlubuGrzegorz MitorajFrysztakwww
Klub KYOKUSHIN KarateRyszard KiperNowa Dębawww
Kolbuszowski Klub Kyokushin KarateRoman JemiołoKolbuszowawww
Krośnieński Klub Kyokushin KarateRoman WoźniakKrosnowww
Krośnieński Klub Sportowy BUDOKrzysztof JakubowiczKrosnowww
Leżajski Klub Kyokushin KarateDariusz BurdaLeżajskwww
Mielecki Klub Karate Shinkyokushin SAIHAAndrzej WolskiMielecwww
Przemyski Klub Karate KyokushinRyszard MakaraPrzemyślwww
Przeworski Klub Karate KyokushinkaiDariusz WalasPrzeworskwww
Rzeszowski Klub Karate KyokushinMarian SokółRzeszówwww
Sanocki Klub Karate-Do KyokushinkaiHenryk OrzechowskiSanokwww
Tarnobrzeski Klub Kyokushin KarateRyszard KiperTarnobrzegwww
Uczniowski Klub Sportowy Kyokushin KarateRobert KolbuszBrzostekwww
Kanał RSS dla tej listy
Na zdjęciu prof. dr hab. Zbigniew Religa i sosai Masutatsu Oyama w czasie Pucharu Europy w Kyokushin Karate „Oyama Cup '93" rozgrywanego w Katowicach.
Masutatsu Oyama został twórcą potęgi kyokushin. Już za życia nazywano go “Ostatnim Samurajem”. Jego wyczynów na polu karate nie udało się powtórzyć żadnemu ze współczesnych mistrzów w dalekowschodnich sztukach walki. Masutatsu Oyama miał najwyższy stopień mistrzowski - 10. dan.
Życie tego człowieka było niezwykłe i to nie tylko dlatego, że całkowicie poświęcił je samodoskonaleniu i popularyzacji współczesnej sztuki walki w jej duchowych i fizycznych aspektach.
"Intensywny trening służy bardziej wyrabianiu stanowczości ducha i pokonywaniu własnych słabości niż rozwijaniu silnego ciała."
Gdyby ktoś mnie spytał, czemu należy w życiu poświęcić najwięcej czasu, odparłbym: „Ćwiczeniom". Więcej czasu przeznacz na ćwiczenia niż na sen. Bez względu na ich cel, nie będziesz żałował, jeśli stanie się to żelazną zasadą. Wśród istot ludzkich - jedynych stworzeń na Ziemi świadomych, co to znaczy żyć - najwyżej premiuje się umiejętności zdobyte. Ludzie zdolni są do prawdziwej nieograniczonej degradacji, są też zdolni do praktycznie nieograniczonego rozwoju i równie wielkich osiągnięć. Powodzenie zależy od celów i pilności w dążeniu do nich. Osoba o wzniosłych celach, ale leniwa, prawdopodobnie dba tylko o pozory. Jej intencje są na pokaz i mogą być przysłonięte żądzą władzy czy bogactwa.
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.