karatekyokushin.info

Kluby karate kyokushin w Polsce

Miasto - woj.
powiat
miejscowość
Znaleziono wszystkich: 17
KlubSzef klubuMiastowww
Krakowski Klub KARATE KYOKUSHINshihan Andrzej Drewniak, 8 danKrakówwww
Biecki Klub Karate KyokushinLeszek PtakBieczwww
Chrzanowski Klub Karate KyokushinZbigniew ZielińskiChrzanówwww
Dąbrowski Klub Sportowy Karate Shinkyokushin TETSUIWiesław GwizdDąbrowa Tarnowskawww
Karate Kyokushin NiepolomiceWiesław KrostaNiepołomicewww
Klub Karate Kyokushin w Bieczu - filia Jasielskiego KlubuLeszek PtakBieczwww
Klub Karate Kyokushin w Lipinkach - filia Jasielskiego KlubuMarcin KurowskiLipinkiwww
Klub Kyokuschin Karate w BukownieSławomir RudawskiBukownowww
Limanowski Klub Kyokushin KarateEdward GolińskiLimanowawww
Młodzieżowy Klub KarateiTomasz MoździeżGromnikwww
Nowosądecki Klub Sportowy Karate KyokushinAndrzej KrawontkaNowy Sączwww
Nowotarski Klub Kyokushin Karate YokozunaEwa PawlikowskaNowy Targwww
Sekcja Karate Kyokushin UOS Sokół w KrakowieWitold ZurzyckiKrakówwww
Tarnowski Klub Sportowy Kyokushin KarateWiesław GwizdTarnówwww
Tatrzanski Klub KyokushinGrzegorz PopiołekKościeliskowww
Wielicki Klub Karate KyokushinRobert KopciowskiWieliczkawww
Zakopiański Klub Karate KyokushinWłodzimierz WeselskiZakopanewww
Kanał RSS dla tej listy
Na zdjęciu prof. dr hab. Zbigniew Religa i sosai Masutatsu Oyama w czasie Pucharu Europy w Kyokushin Karate „Oyama Cup '93" rozgrywanego w Katowicach.
Życie tego człowieka było niezwykłe i to nie tylko dlatego, że całkowicie poświęcił je samodoskonaleniu i popularyzacji współczesnej sztuki walki w jej duchowych i fizycznych aspektach.
Co roku, 26 kwietnia, mija rocznica śmierci twórcy kyokushin karate sosai Masutatsu Oyamy. Wiele osób, nie mogących wybrać się do Japonii, z pewnością zadaje sobie pytanie, kim pozostał sosai Oyama w świadomości ludzi uprawiających karate i czy pamięć o jego niezwykłych czynach nie odeszła w zapomnienie.
Masutatsu Oyama został twórcą potęgi kyokushin. Już za życia nazywano go “Ostatnim Samurajem”. Jego wyczynów na polu karate nie udało się powtórzyć żadnemu ze współczesnych mistrzów w dalekowschodnich sztukach walki. Masutatsu Oyama miał najwyższy stopień mistrzowski - 10. dan.
Twórcę stylu kyokushin sosai Masutatsu Oyamę (1927-1994) nazywano „Ostatnim Samurajem". Po trwających 11 miesięcy pokazach karate, które w latach 50. dawał w Stanach Zjednoczonych (m. in. demonstrując walki z bykiem, które zabijał uderzeniem ręki), dziennikarze nadali mu także przydomek "Boska Ręka".
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.