karatekyokushin.info

Kluby karate kyokushin w Polsce

Miasto - woj.
powiat
miejscowość
Znaleziono wszystkich: 15
KlubSzef klubuMiastowww
Dzierżoniowski Klub Sportowy Karate KyokusinAndrzej DarakiewiczDzierżoniówwww
Głuszycki Klub Karate KyokushinkaiMariusz LeśGłuszycawww
Jeleniogórski Klub Karate KyokushinKrzysztof BurkiewiczJelenia Górawww
Karate Kyokushin KobierzyceDariusz KwiecieńKobierzycewww
Klub Karate Kyokushin w GłogowieEdward KozdraGłogów 
Klub Kyokushin Karate im. Masutatsu OyamaJacek LamotWrocławwww
Kłodzki Klub Kyokushin KarateJanusz ŁukaszczykKłodzkowww
Legnicki Klub Karate ShinkyokushinLegnicawww
Lubiński Klub Karate KyokushinRyszard SemikLubinwww
Oławski Klub Karate KyokushinMirosław KuśnierzOławawww
Siechnicki Klub Karate KyokushinRyszard SzuberWrocławwww
Wałbrzyski Klub Karate KyokushinkaiEugeniusz StanisławekWałbrzychwww
Wołowski Klub Karate KyokushinkaiBogusław BolanowskiWołówwww
Wrocławski Klub Karate Agnieszka i Sylwester SypieńAgnieszka i Sylwester SypieńWrocławwww
Ząbkowicki Klub Karate KyokushinWitold StolarczykZąbkowice Śląskiewww
Kanał RSS dla tej listy
"Intensywny trening służy bardziej wyrabianiu stanowczości ducha i pokonywaniu własnych słabości niż rozwijaniu silnego ciała."
Co roku, 26 kwietnia, mija rocznica śmierci twórcy kyokushin karate sosai Masutatsu Oyamy. Wiele osób, nie mogących wybrać się do Japonii, z pewnością zadaje sobie pytanie, kim pozostał sosai Oyama w świadomości ludzi uprawiających karate i czy pamięć o jego niezwykłych czynach nie odeszła w zapomnienie.
Twórcę stylu kyokushin sosai Masutatsu Oyamę (1927-1994) nazywano „Ostatnim Samurajem". Po trwających 11 miesięcy pokazach karate, które w latach 50. dawał w Stanach Zjednoczonych (m. in. demonstrując walki z bykiem, które zabijał uderzeniem ręki), dziennikarze nadali mu także przydomek "Boska Ręka".
Życie tego człowieka było niezwykłe i to nie tylko dlatego, że całkowicie poświęcił je samodoskonaleniu i popularyzacji współczesnej sztuki walki w jej duchowych i fizycznych aspektach.
Wywiad z Masutatsu Oyama podczas pobytu w Polsce w 1993 roku.
Samoobrona jest często pierwszym powodem, dla którego rodzice zapisują dzieci na karate. Powinien być ostatnim. Ta sztuka walki przede wszystkim jest katalizatorem dla ukształtowania u nastolatka pewności siebie, stanowczości, umiejętności dążenia do celu, spokoju i koncentracji.
Jednym z ideałów kultury zachodnioeuropejskiej czasów średniowiecza był rycerz doskonały uosabiany w takich postaciach literackich jak Roland czy Rycerze Okrągłego Stołu. Mężowie ci, na równi z kunsztem rycerskim, charakteryzowali się wielką cnotą, wiernością, odwagą i poświęceniem. To właśnie te cechy napełniały ich czyny wzniosłością i pięknem w krwawych czasach wojen krzyżowych, czyniąc z nich wzory dla każdego, kto parał się sztuką miecza.
W języku japońskim słowo "kara" znaczy "pusta", "te" - "rę­ka". „Kyoku" tłumaczy się jako "ostateczny", "zasadniczy" al­bo "podstawowy"; "shin" - "prawda" bądź "rzeczywistość", zaś "kai” to po japońsku "stowarzyszenie", "przyłączenie" lub "wziąć udział". Zatem Kyokushinkai oznacza dążenie do poznania prawdy.